چهارشنبه , خرداد ۲۶ ۱۴۰۰
خانه / آخرین مطالب / اخبار صنعت ساختمان / انواع درهای اتوماتیک

انواع درهای اتوماتیک

درب های  اتوماتیک و غیر اتوماتیک در اماکن پر رفت و آمد استفاده شده و این امکان را فراهم می کند که افراد در آن واحد قادر به ورود و خروج باشند. این درب ها به افراد اجازه می دهند تا بدون ایجاد مزاحمت برای یکدیگر به یک مکان وارد یا از آن خارج شوند. این درب ها از نظر بازدهی انرژی کارآمد بوده، مانع برخوردها می شوند و هزینه های مربوط به گرمایش و سرمایش ساختمان را کاهش می دهد. درب های اتوماتیک اغلب از دو، سه یا چهار پره شیشه ای ساخته می شوند.
انواع مختلف درب های اتوماتیک,
درب های اتوماتیک کشویی به طور گسترده ای به منظور رفت و آمد های یک طرفه یا دو طرفه استفاده می شوند. این درب ها به شکل یک تکه کشویی، دو تکه کشویی، دو تلسکوپی وجود دارند.
درب های اتوماتیک لولایی معمولا برای رفت و آمد های یک طرفه هم در مسیر ورودی و هم خروجی استفاده می شوند. این درب ها در قالب های تک و دو لنگه یا دوقلو می توانند مورد استفاده قرار گیرند.
درب های اتوماتیک تاشو معمولا در مواقعی کاربرد دارند که فضا اهمیت پیدا می کند. این درب ها نیز می توانند تک یا دولنگه ای باشند و افراد می توانند از هر دهانه آن در دو جهت ورود و خروج تردد کنند.
درب های لولایی کم مصرف در انرژی هم وجود دارند که یا به کمک فشردن یک صفحه باز و بسته می شوند و یا به صورت دستی این کار صورت می گیرد. این درب ها نیز در انواع تک و دو لنگه یا دوقلو موجودند.

انواع درب های کشویی اتوماتیک
درب اتوماتیک خطی
درب های خطی از جمله درب های اتوماتیک کشویی سنتی بوده و برای استفاده در هر مکانی که از فضای جانبی کافی برخوردار باشد، مناسب هستند. این درب ها ورود و خروج را به طرز زیبا و ساده ای خودکار می کنند. لنگه های در به هنگام عبور افراد، به صورت کشویی باز شده که باعث تامین هرچه بیشتر ایمنی افراد نیز می شود.
درب اتوماتیک تلسکوپی
درهای کشویی تلسکوپی برای اماکنی مناسب هستند که در آنها ورودی ها باید عریض باشند اما به علت آرایش و ساختار آن امکان داشتن درب هایی با لنگه های عریض وجود ندارد.
درب اتوماتیک قوسی (هلالی)
درب های کشویی دارای انحنا ویژگی های معماری و یک سبک و خصوصیت ظاهری بدیع در نگاه اول دارند. این نوع درب ها در ورودی ساختمان احساس شکوه و عظمت خاصی ایجاد می کنند. این درب ها تقریبا ۴۰% بزرگتر از درب های کشویی خطی هستند.

درب اتوماتیک زاویه دار
درب های کشویی زاویه دار راه حل ایده­ال جهت جلوه دادن هرچه بیشتر ورودی ساختمان های مدرن است. زاویه درب می تواند به سمت داخل یا بیرون ساختمان باشد اما به هرحال، شما به کمک استفاده از درب های کشویی زاویه دار می توانید زیبایی جذابی برای ورودی ساختمان خود به وجود بیاورید.

درب اتوماتیک چند منظوره
همانطور که از اسم آنها پیداست، درب های کشویی چند منظوره کاربردهای گوناگونی دارند. تمام مزایای درب های اتوماتیک کشویی در اینها وجود داشته و باعث سهولت در رفت و آمد افراد می شوند. در مواقع ضروری یا هنگامی که حجم تردد بسیار زیاد باشد (مانند درب سالن های کنسرت) خاصیت بازشدن آن به صورت تاشو، راهی سریع و مطمئن برای خروج مهیا می کند. از طرف دیگر، لنگه های آن می توانند در مواقع لازم قفل شده و اجازه ورود به افراد ناخواسته را ندهد.
انواع درب های لولایی اتوماتیک

درب اتوماتیک رانشگر مرئی
در مورد درب های رانشگر مرئی، قسمت رانشگر و اتصالات مربوطه از بیرون مشخص و قابل رویت هستند. رانشگر های مرئی به راحتی و صرف اندکی حوصله می توانند بر روی درب های معمولی نصب شده و آنها راه حلی ایده­ ال برای ارتقای عملکرد درب های موجود در اماکن عمومی هستند.
درب اتوماتیک رانشگر مخفی
هنگامی که از رانشگرهای مخفی برای درب ها استفاده می کنیم، سیستم خودکارسازی داخلی درب ها در داخل کف یا سقف تعبیه می شود و قابل رویت نمی باشد. در این مورد، درب ها مشابه درب های لولایی ساده به چشم می آیند به خاطر اینکه نه رانشگر و نه اتصالات مربوط به آن دیده نمی شوند. اینگونه درب ها به طور ویژه در اماکنی کاربرد پیدا می کنند که به جوانب زیباشناسی اهمیت داده می شود. اماکنی نیز که به دربهای اتوماتیک با پهنای زیاد به منظور تسهیل در تردد نیاز دارند، مورد دیگر استفاده این نوع از درب هاست.
انواع درب های اتوماتیک گردان

درب اتوماتیک کلاسیک کوچک
همانطور که از اسم آن پیداست و به خاطر طراحی بی نظیر و ظرافت ساخت آنها، درب های اتوماتیک گردان از نوع کلاسیک کوچک بیشتر برای استفاده در اماکنی با معماری ممتاز اما به دور از تظاهر مناسب هستند.
درب اتوماتیک کلاسیک های بزرگ
وجه تمایز اصلی درب های گردان کلاسیک بزرگ، محکم و نیرومند بودن آنها نسبت به درب های کلاسیک کوچک است. این درب ها یک سیستم کنترل اتوماتیک دیگر نیز در داخل خود دارند که آنها را برای استفاده در اماکنی که نیاز به درب های گردان با شعاع زیاد است، مناسب کرده است.
درب های گردان با چارچوب سبک
درب های گردان با چارچوب های سبک درب هایی هستند که علی رغم طراحی ظریف و سبکشان، بسیار محکم می باشند. سبکی این درب ها به خاطر به کاربردن آلومینیوم به شکل ظریفی در ساخت چارچوب پره های آن و کاربرد آلیاژ کروم و فولاد در بدنه قسمت استوانه ای شکل آن است. پوشش های سقف شیشه ای، پره های بدون پروفایل و ستون مرکزی همه با هم موجب ظاهر جذاب این نوع درب ها شده است.

همچنین ببینید

591590-230106

درب پارکینگی فرفورژه – سکشنال

درب پارکینگی فرفورژه – سکشنال این دربهای با کاربری جایگزینی بسیار آسان و راحت بر ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *